Adana Yerel Seçim Anket Sonuçları İlçe İlçe Parti Oy Oranları - Hangi İlçede Hangi Parti Önde?

20.03.2019 - Çarşamba 15:06

Adana (CUHA) - 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere az bir süre kala anket firmaları sonuçlarını bir bir açıkladı. Akdeniz Anket ve Araştırma şirketinin son kamuoyu araştırmasında çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Akdeniz’in anketine göre, Adana’da Cumhur İttifakı, Büyükşehir Belediyesi dahil 16 belediyenin 15’in de önde görünüyor.

16 Nisan Referandum ve 24 Haziran Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını doğruya en yakın tahmin eden şirketlerden biri olan Akdeniz Anket ve Araştırma, Adana'da 12 bin kişiyle yaptığı anket sonuçlarını açıkladı.

16 Nisan Referandum ve 24 Haziran Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını yakın tahminleriyle dikkat çeken Akdeniz Anket ve Araştırma, 1-15 Mart tarihleri arasında 12 bin kişiye Adana’nın 15 İlçesinde telefon, online ve yüz yüze ''Yerel Seçim'' anketi yaptı. Ankette “Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kimi görmek isterseniz?” ve “İlçe Belediye Başkanı olarak kimi görmek isterseniz?” soruları soruldu. Ankete göre, bugün seçim olsa Cumhur İttifakı’nın Adayı Hüseyin Sözlü 56,2; rakibi Millet İttifakı’nın Adayı Zeydan Karalar ise 38,7 oy alacak.

CUMHUR İTTİFAKI BELEDİYELERİNİ KORUYOR

Anket sonuçlarına göre, Cumhur İttifakı, elinde olan Aladağ, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Tufanbeyli, Yumurtalık ve Ceyhan’da önde görünüyor, yerini koruyor.

CHP’Lİ BELEDİYELERDE CUMHUR İTTİFAKI ÖNDE

“CHP’nin Kalesi” olarak bilinen Seyhan ve Karataş belediyeleri de Cumhur İttifakı’nın adayına kaptırılıyor. CHP, “Garanti” olarak gördüğü Çukurova ilçesinde ise az bir farkla önde olarak görünüyor. Sonuçlara göre, Cumhur İttifakı Adayı ve DSP’nin adayının seçim gününe kadar atak yapması durumunda CHP, Çukurova ilçesini de kaybedebilir.

YORUM YAZ