Adana’da CHP'nin PKK'lı Adayları

03.03.2019 - Pazar 17:00

(CUHA) - CHP-HDP ve İYİ Parti ittifakı adaylara yansıdı. Adana‘da HDP desteğini alan Millet İttifakı, bunun karşılığında PKK’yla irtibatlı isimleri başkanlığa ve Meclis üyeliğine aday gösterdi.

Adana’da İYİ Partinin aday çıkartmayarak CHP'nin adaylarını desteklediği bazı ilçelerde CHP’li Adaylar arasında daha önce HDP’de siyaset yapan, terörist cenazesine araç tahsis eden, İçişleri Bakanlığı’nca görevden alınan ve Terör örgütü PKK’ya üye olmaktan tutuklanan isimler var.

Zeydan Karalar
CHP'nin Adana'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterdiği Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanlığı döneminde teröristlere yakınlığı ile gündeme geldi. 2016 yılında Suriye'de öldürülen YPG/PKK'lı kadın terörist Fatma Eylem Ataş'ın cenazesine araç tahsis eden Karalar, eleştirilerin odağı olmuştu. Başkan Karalar'ın tahsis ettiği aracın üzerine PKK paçavraları asılmış, bu görüntüler de büyük tepki çekmişti.

Kamuran Karaca
CHP'nin Adana Yüreğir'de aday gösterdiği Kamuran Karaca da tartışmalı isimlerden diğeri. Ankara'daki Genel Merkez binasında YPG'li yaralı teröristlerin tedavi edildiği Eğitim-Sen'in eski genel başkanı olan Karaca, terör bağlantısı nedeniyle ihraç edilen kamu çalışanlarının avukatı gibi hareket etti. Hendek olaylarında sokağa çıkma yasağına direnen Karaca, bu süreçte Selahattin Demirtaş ve HDP'li isimlerle görüştü, operasyonun durması için iş bırakma çağrısı yaptı.

Yüreğir‘de PKK Sabıkalı Meclis Üyeleri
Adana Yüreğir'de de CHP listesindeki 2 ismin adı terörle anılmış. Listedeki Şükrü Bayav 5 Ağustos 2015'te PKK'ya yönelik terör operasyonunda "Eylem hazırlığında olduğu" gerekçesiyle gözaltına alınmış, aynı zamanda da HDP üyesi. Eser Çapar ise HDP'den eski milletvekili adayı. "Terör örgütü TKP/K üyesi" olduğu gerekçesiyle hakkında Adana 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılan Çapar, terör bağlantıları nedeniyle KHK ile kamudan uzaklaştırılmış.

YORUM YAZ