Bahçeli: Türkiye’nin Yeni Bir Sığınmacı Kabul Etmesi Eşyanın Tabiatına Aykırıdır

06.09.2018 - Perşembe 18:56

Ankara (CUHA)- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından yazılı bir açıklamada bulundu.

"Türkiye'nin yeni bir sığınmacı dalgasına katlanması, hazmetmesi hatta kabul etmesi eşyanın tabiatına aykırıdır.” diyen MHP Genel Başkanı Bahçeli; “Ekonominin normale dönmesi, denge ve istikrara kavuşması, siyasi temkin ve tedbir, milli dayanışma ve uyanışla muhakkak sağlanacaktır” dedi.

Bahçeli, “Türkiye'nin kaybettiği ortamda haksız kazanç peşine düşenler, kar hevesine kapılanlar damgalı işbirlikçilerdir” dediği açıklamasında şunları söyledi;

“Yeri yurdu olmayan vatansızlardır. Ekonominin normale dönmesi, denge ve istikrara kavuşması, siyasi temkin ve tedbir, milli dayanışma ve uyanışla muhakkak sağlanacaktır. Hiç kimse kriz çığırtkanlığı, kaos şakşakçılığı yapmamalıdır. İdlib; fokur fokur kaynayan kazana, fitili ateşlenmek üzere olan dinamite dönüşmüştür. İdlib'e yönelik operasyonların Türkiye'nin milli bekasını tehlikeli bir biçimde yıpratacağı açıktır.”

Etiketler
YORUM YAZ