Başkan Filik: “Cumhur İttifakının Gücüyle Yumurtalık Şaha Kalkacak”

14.03.2019 - Perşembe 16:49

Adana (CUHA) - Yumurtalık Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Türkeş Filik, seçim ziyaretleri kapsamında Asmalı mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Köy kahvesinde gerçekleştirilen toplantıda mahallelinin sıkıntı ve isteklerini dinleyen Filik “Cumhur İttifakı sayesinde Yeni dönemde Geleceği hep birlikte planlayacağız, Devlet eliyle tüm sorunlarına çare olacağız” dedi.

Başkan Filik’i, samimiyetle karşılayan mahalle sakinleri “Türkeş Filik dışındaki diğer adayları tanımıyoruz, seçim zamanı bizlere yakın olmaya çalışıyorlar fakat Türkeş Başkan içimizden biri bu toprağın çocuğu, bizler vatanını seven insanlarız ve her zaman Türkeş başkanımızın yanındayız” dedi.

Vatandaşların yoğun ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür eden Türkeş Filik, köylülerin gelir düzeylerini artırmaya yönelik projeleri olduğunu belirterek; “Biliyorsunuz ki geçtiğimiz 5 yıl bizim için kayıp bir dönem çünkü 5 yıllık süreçte Büyükşehir kanunu sebebiyle bizim gibi küçük belediyelerin gelirleri kısıtlandı. Önümüzdeki süreçte de biz yüzde 99 kazanacağız ama bu bizi rehavete değil daha çok çalışmaya ve daha çok halkımıza dokunmaya teşvik ediyor. Önümüzdeki 5 yıllık dönemde de halkımız ve Cumhur İttifakının gücüyle Yumurtalık’ı şaha kaldıracak projelerimiz olacak. Üreticilerimizin sıkıntılarını biliyoruz, bu yüzden Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri ile ortak projeler geliştirip hibe desteklerini artıracağız. Süt üreticilerimiz için aracı olmadan doğrudan satış yapmalarını sağlayacağız. Üreticimiz kazanacak. Bizim 3 yolumuz olacak, belediye hizmetleri, büyükşehir ile yapılacak olan ortak hizmetler ve hükümet ile yapılacak ortak hizmetler. Hep söylediğim gibi derdimiz Yumurtalık, sevdamız Yumurtalık.” dedi.

Asmalı mahalle sakinlerine yoğun katılımları ve destekleri için teşekkür eden Filik; “Yoğun katılım, sıcak karşılama ve müthiş desteğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bu teveccühe layık olabilmek için var gücümüzle çalışmaya söz veriyorum” dedi.

 

YORUM YAZ