Ceyhan'da Atatürk Törenle Anıldı

11.11.2018 - Pazar 01:21
Adana (CUHA) - Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK ölümünün 80.yılında tüm yurtta olduğu gibi Ceyhan'da da anıldı. Anma programları kapsamında tören; saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Törene Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram YILMAZ , Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper BOYDAK, İlçe Garnizon Komutanı M. Ersin AĞAÇE, İlçe Emniyet Müdürü Bülent TIRNAKSIZ, siyasi parti temsilcileri, Stk üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Törenler Murat Göğebakan Kültür Merkezi'nde Ceyhan Ticaret Borsası Sosyal Bilimler Lisesi'nin düzenlediği Atatürk'ü Anma programıyla devam etti.
Tören sonrası konuşan Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper BOYDAK, " Mustafa Kemal milletimiz için meşaketli bir görev ve misyon üstlenmiş ve akabinde Türkiye Cumhuriyeti'ni bizlere armağan etmiş mümtaz bir şahsiyettir. Gazi'yi iyi anlamakta fayda var. Ülkemizin kurucusu, büyük kumandan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK 'ü bir kez daha hayırla yad ediyorum.Ruhu şad;mekanı cennet olsun. "dedi.
YORUM YAZ