CHP Beyoğlu Belediyesini İttifak Ortağı HDP’ye Bıraktı

03.02.2019 - Pazar 23:24

(CUHA) - HDP İstanbul’da CHP- İyi Parti ittifakını alenen destekleme kararı aldı. CHP’nin Beyoğlu adayı HDP’ye yakınlığı ile bilinen ÖDP'li Alper Taş'ı aday gösterdi.

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı Halkların Demokratik Partisi (HDP) 2019 yerel seçimler için CHP ile gizi ittifak görüşmelerini artık alenen yapmaya başladı. HDP, başta İstanbul, Ankara, Adana ve İzmir'de CHP’nin başı çektiği ittifak adaylarını destekleyeceği uzun zamandan der beri konuşuyordu.

CHP’li adaylar her ne kadar bunları inkâr ediyor, böyle bir ittifak yok diyorlarsa da CHP’nin Beyoğlu Belediye Başkanı adayı olarak HDP hayranı ÖDP’li Alper Taşı göstermeleri artık ittifak alenen gerçekleşmiştir dedirttirdi.

Daha önceleri HDP, CHP'nin adayını destekleyerek İstanbul ve Ankara'dan aday çıkarmama planı yapıyor. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli CHP ile ittifak yapacaklarının sinyalini vermişti. Temelli, “CHP’nin adayı üzerinde İstanbullular ortaklaşmışsa HDP de orada ortaklaşır” demişti.

HDP İstanbul, İzmir Ankara ve Adana’da CHP-İYİ Parti ittifakını destekleyecek

HDP, başta İstanbul, Ankara, Adana ve İzmir'de CHP-İYİ Parti ittifakına destek vereceğini söylemiş ancak bunu CHP’nin Adayları ısrarla yalanlamıştır. HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, partisinin 3 büyükşehirde aday göstermemesine ilişkin, "Siyasette ittifaklar normaldir. Bunu polemik haline getirmemek gerekir" dedi.

CHP Beyoğlu'nda ÖDP'li Alper Taş'ı Aday Çıkaracak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Beyoğlu için ÖDP Genel Başkanı Alper Taş'ı Parti Meclisi'ne önerebileceğini açıklamış ve  “Alper bey son derece saygın bir isim. Beyoğlu'na yakışan bir isim. Genç, dinamik bir arkadaş dolayısıyla bakacağız" ifadesini kullanmıştı.

Terör Örgütü PKK'dan CHP-HDP İttifakına Tam Destek

CHP ve HDP ittifakına terör örgütü PKK'nın terör yuvası Kandil'den destek geldi. KCK'nın sözde Yürütme Konseyi Üyesi Xebat Andok "AKP-MHP'ye kaybettirmeyi temel strateji olarak belirlemek, bu faşist iktidarı yenilgiye uğratıp, iktidardan düşürmek için her türlü çabanın içinde olmak, bu doğru bir stratejidir. " ifadesini kullandı.

Gözler İyi Parti’de 

Her defasında Milliyetçilikten dem vuran ve kendilerini vatan ve bayrak sevgisi olarak tanımlayan İyi Parti’nin tabanı bunun rezalet ve kabul edilemez olduğunu vurguluyorlar. İyi Parti’nin neye ve kime hizmet ettiğini bir türlü anlamadıklarını ifade eden partiler, “ CHP kendi kazanacakları yerde kendi adaylarını gösterdi. Bize ise kazanamayacağımız yerleri verdi. Bu yetmiyormuş gibi bebek katili sevicilerin olduğu yerde bizim ne işimiz var anlamış değiliz. İnşallah bu yanlıştan dönerler. Eğer dönmezlerse bir dahaki seçimlerde aday bulamayız. Arkadaşlarımıza ne diyeceğiz” şeklinde konuşuyorlar.

YORUM YAZ