Cihan Partisi, Seçimlere DSP Kadroları Altında Katılacak

05.02.2019 - Salı 18:26

Ankara (CUHA) - Cihan Partisi Genel Başkanı Kürşad Emre Öğretmek’in 31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlere ilişkin bir açıklama yaptı. Öğretmek yaptığı açıklamada, “41 ilde resmi teşkilat kuramadıkları ve belirlenen rakama ulaşamadıkları için seçime tek başına girme hakkı elde edemediklerini ayrıca seçimlere DSP kadroları altında katılacaklarını” ifade etti.

Cihan Partisi Genel Başkanı Kürşad Emre Öğretmek’in, yerel seçimlere yönelik yaptığı açıklama:

6 Ağustos 2014'te kurulan partimiz ilk kez seçimlerde boy gösterecek. Seçim Kanunu’na göre, bir partinin seçimlere girmeye hak kazanması için en az 41 ilde ve ilçelerinde resmi teşkilatını kurması gerektiği ve Cihan Partisi olarak bu rakama ulaşamadığımız için seçimlere tek başına girme hakkı elde edemedik.

DSP Genel Merkezi ile bir süredir seçimlerde birlikte hareket edebilmek üzerine istişarelerde bulunuyorduk. Bugün Genel Başkan Önder Aksakal ve Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Sincer Bey ile son bir toplantı yaptık ve Cihan Partisi olarak seçimlere DSP kadroları altında katılmaya karar verdik. Varılan karar gereği aşağıda isimleri yazılı olan ülkemizin 3 ilçesinde, ilçe belediye başkan adayları ve encümen üyelikleri Cihan Partisi mensupları arasından aday gösterilecek olup teşkilatlarımızın var olduğu diğer il ve ilçelerde DSP tarafından gösterilecek adaylara destek verilecek.

Tarafımızdan aday gösterilecek ilçeler, bir süredir arkadaşlarımızın seçimlere hazırlık yaptığı aşağıdaki ilçeler olarak belirlenmiştir:

  1. Bursa ili Kestel İlçe Belediyesi
  2. Ordu ili Fatsa İlçe Belediyesi
  3. Tekirdağ ili Kapaklı İlçe Belediyesi

Seçim süreci boyunca kurumsal bir yapıyla çalışma yapılacak bu güzide ilçelerimiz için DSP kadroları ile birlikte, eşgüdüm içerisinde özel projeler geliştireceğiz. Bu çalışmalar sonraki çalışmalarımız için bir gösterge olacak. Bundan sonra takdir tüm vatanseverlerindir.

Aksakal ve ekip arkadaşlarına partimiz adına teşekkürlerimizi iletir, her iki parti örgütümüzün kadrolarına kolaylıklar dilerim.

Seçimler ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun.

YORUM YAZ