Cumhur İttifakı Coşkusu Çukurova’yı Sardı

13.02.2019 - Çarşamba 13:50

Adana (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, Cumhur İttifakı Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf Baş ile birlikte Belediye Evleri Mahallesi’nde hemşehrileri ile bir araya geldi.

Mahalle sakinlerinin sevgi tezahüratları arasında alana giren Başkan Sözlü, MHP ve AK Parti Çukurova İlçe Başkanları ve Cumhur İttifakı Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf Baş ile birlikte sahneden hemşehrilerini el ele selamladılar. Başkan Sözlü, kendisini sahnede bekleyen 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Gölbaşı'nda bulunan Havacılık Daire Başkanlığı tesislerine düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Yunus Uğur’un babası Ramazan Uğur’un elini öperek hayır duasını aldı.

“ÖNCE HELALLEŞECEĞİZ”

Mahalle sakinlerine hitap eden Cumhur İttifakı Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf Baş, Çukurova’nın sorunlarına hakim olduğunu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile birlikte önümüzdeki beş yılda ilçenin düğümlenen tüm problemlerini çözüme kavuşturacaklarını ifade ederken Belediye Evleri Mahallesi’nin kentsel dönüşümle ilgili yaşadığı sıkıntıyı helalleşerek gidereceğini aktardı.

“KARŞIMIZDAKİ İTTİFAK PKK DESTEKLİ”

Baş’ın ardından hemşerilerine hitap eden Adana Büyükşehir Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, “Cumhur İttifakı’nın paydaşları belli AK Parti ve MHP’den oluşuyor. Karşımızdaki ittifak PKK destekli bir ittifak… Adanalılar merttir, doğru! Mert olan Adanalılar, Seyhan’da, Yüreğir’de, Büyükşehir’de PKK’lı eş başkanlara müsaade eder mi?” diye sordu ve Başkan Sözlü’nün sorusuna vatandaşlar 'hayır' diye haykırarak yanıt verdiler.

Başkan Sözlü, konuşmalarının ardından sahneden hemşehrilerinin yanına inerek onların fotoğraf çekilme isteğini geri çevirmedi.

YORUM YAZ