google-site-verification=6so_CuDDWqLzk_4OpBzDnxNgzlwHscvKOOtpRQFEyHA

Genç Avukatlar Yemin Ederek Mesleğe Başladı

Adana Barosunda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan genç avukatlar Müge Özkan, Oktay Tavşan, Berker Bıçakçı, Duygu Sarı ve Emel Nazlıcan İşcan meslek yeminlerini ederek ruhsatnamelerini aldılar.

Covid-19 salgın hastalık tehlikesi nedeniyle farklı günlerde yapılan törenler sosyal mesafe ve izolasyon kurallarına uyularak gerçekleştirildi.

“HER DAİM ADALETİN PEŞİNDEYİZ”

Başkan odasındaki törenleri tedbir amaçlı kısıtlı katılım ile gerçekleştirdiklerini belirten Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “Dünyayı ve ülkemizi etkisine alan pandemi ile mücadele ettiğimiz bu zor günlerde ruhsatını alan genç meslektaşımı tebrik ediyorum. Biliyorum ki kendisi meslek hayatı boyunca hakka, hukuka, adalete ve insan haklarına önemli katkılar sunacak, meslek ilke ve kurullarına uyacaktır. Dünyada ne olursa olsun, biz avukatlar her zaman adaletin peşinde ve haktan yana olacağız. Kendilerini yetiştiren üstatlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Başkanımız Av. Veli Küçük, avukatlığın sıradan bir meslek olmadığını böyle düşünenlere en güzel cevabı Ankara’da 19-22 Haziran tarihlerinde ‘Savunma Yürüyor’ eylemi ile verdiklerini vurguladı. Genç meslektaşlarından da sosyal ve toplumsal olaylara duyarlılık göstermelerini istedi.

Baro başkanı Av. Veli Küçük, staj komisyonumuzun koordinatörü Av. Semih Gökayaz başta olmak üzere komisyon başkanı ve üyelerine üstün gayretleri ve başarılı çalışmalarından ötürü de tebriklerini sundu.

Genç avukatlara cübbelerini Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Av. Semih Gökayaz, Av. İlknur Önal Tarkan, Av. M. Serdar Demirtaş, Av. Sinem Tanrısınatapan Keskin ve Av. Onur Bozdaş giydirdi.

CUHA

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Ceyhan Depremi’nin 22.Yıldönü

  Hızlı Yorum Yap

  0 0 0 0 0 0
  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  204.610

  VAKA

  179.492

  İYİLEŞME

  5.206

  ÖLÜM

  25.118

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  11.152.515

  VAKA

  6.004.888

  İYİLEŞME

  527.704

  ÖLÜM

  5.147.627

  AKTİF VAKA

  Yazarlar
  Video
  Galeri

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

  ÇUHA – Çukurova Haber Ajansı'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  ÇUHA – Çukurova Haber Ajansı'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

  Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

  Galeri Alanı

  828 x 470