google-site-verification=6so_CuDDWqLzk_4OpBzDnxNgzlwHscvKOOtpRQFEyHA

Güney Azerbaycan’dan Azerbaycan Ordusuna destek

16 Temmuz’da Tebriz ve Güney Azerbaycan’ın diğer şehirlerinde Azerbaycan Ordusu’na destek amaçlı bir miting düzenlenecek.

İran’ın başkenti Tahran’daki Ermeni büyükelçiliği önünde de gerçekleşecek olan miting, Ermeni ayrılıkçıların saldırgan eylemlerini kınacak:

Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırganlığı ve bunun sonucunda birçok Azerbaycanlı askerin öldürülmesi nedeniyle Güney Azerbaycan’ın çeşitli şehirlerinde eylemler gerçekleştirilecek. Eylem, Ermenistan’ın saldırganlık politikasını kınayacak. Ayrıca, Ermeni büyükelçiliği önünde bir protesto eylemi gerçekleştirilecek. Perşembe günü Kuzey Azerbaycan’daki erkek ve kız kardeşlerimizin savunması için Tahran’da, Azerbaycan’ı desteklemek için eylemler Tebriz ve Azerbaycan’ın diğer şehir merkezlerinde gerçekleştirilecek ve bu eylemlerden biri de Tebriz’deki Azerbaycan büyükelçiliği önünde gerçekleşecek.

Azerbaycan büyükelçiliğine insanlara güneylilerin onları desteklediği söylenecek.

Aynı zamanda Urmia, Zanjan ve Güney Azerbaycan’ın diğer büyük şehirlerinde de gerçekleştirilecek destek kampanyasında kuzeydeki kardeşlerimizle dayanışmamızı ilan edeceğiz. Tüm katılımcılardan, koronavirüsü dikkate alarak sosyal mesafeyi korumaları istenir. Bir maske kullanılması zorunludur “dedi.

Güney Azerbaycan’daki kuruluşların çoğu 18: 00’de yapılması planlanan eyleme katılacaklarını bildirdi.  Yurtdışındaki birçok kuruluş da bu adımı desteklemektedir.

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Karaisalı Belediyesi Ücretsiz KPSS Kursu Açtı

  Hızlı Yorum Yap

  0 0 0 0 0 0
  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  306.302

  VAKA

  269.696

  İYİLEŞME

  7.639

  ÖLÜM

  36.606

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  31.409.623

  VAKA

  21.543.874

  İYİLEŞME

  966.574

  ÖLÜM

  9.865.749

  AKTİF VAKA

  Yazarlar
  Video
  Galeri

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

  ÇUHA – Çukurova Haber Ajansı'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  ÇUHA – Çukurova Haber Ajansı'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

  Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

  Galeri Alanı

  828 x 470