HDP Adana'da CHP-İyi Parti İttifakını Destekleyecek

28.01.2019 - Pazartesi 14:58

(CUHA) - HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, yerel seçimde, Adana ve Mersin’in de aralarında olduğu 7 büyükşehirde aday çıkarmayacaklarını açıkladı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), hafta sonu Genel Merkez binasında üst üste gerçekleştirdiği Parti Meclisi (PM) ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantılarında, yerel seçimlerde batı illerine dair izleyecekleri stratejiyi belirledi.

Gaziantep, Şanlıurfa, Adana, Ankara, Mersin, İzmir ve İstanbul olmak üzere toplamda yedi büyükşehirde aday gösterilmeyecek.

Yeter ki AK Parti ve MHP kazanmasın.

FETÖ'nün yayın organı Ahval'e konuşan firari HDP'li Hatip Dicle, "Batı'da İyi Parti ve CHP adaylarına destek "vereceğiz. Yeter ki AK Parti ve MHP kazanmasın." diyerek kirli ittifakı gözler önüne serdi.

Hdp Eş Genel Başkanı Chp’yi Destekleyeceğiz

Diyarbakır'da konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin İstanbul'da aday çıkarmayacağını ve CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nu destekleyeceklerini itiraf etmişti.

CHP'li Adaylar HDP Teşkilatlarından İcazet İstedi

HDP'li Ayhan Bilgen de, ‘’Yerelde adaylar, parti örgütleri birbirleri ile temas halindeler. Bizim il örgütlerimiz aday göstermeye inandıkları yerlerde aday çıkartma çalışması yürütüyorlar. Ortaklaşılabilecek, iş birliği yapılabilecek batı şehirlerinde de iş birliğine açık olacaklar.’’ Açıklamasını yapmış ve CHP'li adayların HDP teşkilatlarından icazet istediğini söylemişti.

YORUM YAZ