HDP Resmen Açıkladı Adana’da Zeydan Dedi

12.02.2019 - Salı 21:13

(CUHA) - HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Partililerine Adana'da AK Parti-MHP ittifakını kaybettirmek için  CHP ve İyi Parti blogunun oluşturduğu Millet İttifakının CHP'li Adayı Zeydan Karalar'a oy vermeleri yönünde açıklamada bulundu.

"Kürdistan da kazanacağız, batıda AK Parti ve MHP'ye kaybettireceğiz" diyerek ülkeyi bölme amaçı içinde olan HDP’nin CHP ve İYİ Parti ile ittifak kurduğu artık çıplak gözlede görülmekte.

Cizre ve Sur vurgusu ile hendeklere gönderme yapan HDP, Adana’da Zeydan karalar’a destek karşılığı ne aldı?

Bu Aski Olabilir mi?

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, şöyle devam etti: 

"Kürdistan’da Kazanacağız Batı’dada Ak Parti ve MHP yi kaybettireceğiz. Hem kazanacağız hem kaybettireceğiz. Türkiye’nin her yerinde Ak Parti-MHP ittifakını kaybettirmek için verilen her oy Türkiye'de barışa verilen oydur. Adana'daki oyumuz ile Cizre, Sur, Silopi halkına selam edeceğimizi asla unutmayalım. Emin olun ki HDP'ye Muş'ta vurulan mührün sesi İstanbul'da duyulacaktır. 1 Nisan sabahı itibarıyla ya topluma büyük bir savaş açmış olan AK Parti - MHP bloğu güçlenecek ya da bu faşist ittifak büyük bir darbe yiyecek. Hiç kimse 31 Mart'ı sadece bir belediye seçimi olarak görme yanılgısına düşmemelidir. Partimiz bu süreçte cesaretle güçlü, önemli bir karar almıştır. " ifadesini kullandı.

YORUM YAZ