Iğdır'da Millet Kıraathanesi Hizmete Açıldı

06.03.2019 - Çarşamba 13:28

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkın sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlayacak projelerinden biri olan Millet Kıraathanesi, Iğdır'da kapılarını vatandaşlara açtı.

Iğdır Valisi Enver Ünlü, Millet Kıraathanesi'nin ilk olduğunu ama devamının geleceğini belirterek, "Ulu Cami altında açılışını gerçekleştirdiğimiz Millet Kıraathanesi Gençlik Merkezinde var, Kültür Merkezimizde de açacağız. Millet kıraathanelerinin özel sektörde de artacağını ve eski hüviyetine kavuşacağını ümit ediyorum" dedi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er ise "Cumhurbaşkanımızın talimatı, Iğdır Valimiz Enver Ünlü'nün önderliğinde oluşturulan bu Millet Kıraathanesinin açılışı bize nasip oldu. İnşallah bu Kıraathane Iğdır'ın sosyal yaşam ve kültürüne ciddi katkılar sunar" dedi.

Millet Kıraathanesi açılış programına Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er, Vali Enver Ünlü, Milletvekili Yaşar Karadağ, Duayen Gazeteci Yavuz Donat, protokol üyeleri, AK Parti Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ve bir çok vatandaş katıldı.

YORUM YAZ