İngiltere'yi 1-0 yenen U19 Milli Takımı, Elit Tur'a yükseldi

20.11.2018 - Salı 19:22

(CUHA) - U19 Milli Takım, 2018/19 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 5. Grup'taki son maçında İngiltere'yi 1-0 mağlup etti. Antalya'da oynanan ve Portekiz Futbol Federasyonu'ndan Fabio Verissimo'nun yönettiği maçta Milli Takımımızın golünü 72. dakikada Onur Taha Takır attı.

Karşılaşmayı TFF Futbol Gelişim Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas ile Genç Milli Takımlar teknik sorumluları da tribünden takip etti.

Grubun diğer maçında ise İzlanda ile Moldova 1-1 berabere kaldı.

Bugün oynanan maçların ardından, U19 Milli Takımımız 3 maçta aldığı 6 puanla grubunu lider tamamlayarak ikinci olan İngiltere ile 2018/19 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası'nda Elit Tur'a yükseldi.

Hakemler: Fabio Verissimo, Nuno Pereira, Mikael Hallin, Glenn Nyberg

Türkiye: Berke Özer, Onur Taha Takır, Şahan Akyüz, Ogün Çalışkan (Dk. 46 Erdem Seçgin), Süleyman Luş, Abdussamed Karnuçu, Berkin Taşkın (Dk. 65 Atalay Yıldırım), Yunus Akgün, Umut Güneş (Dk. 65 Okan Mete Yılmaz), Burak Temir (Dk. 46 Recep Gül / Dk. 84 Berkehan Biçer), Ömer Uzun

İngiltere: Josef Bursik, Tariq Lamptey, Timothy Eyoma, Jonathan Panzo, Jake Vokins (Dk. 71 Steven Sessegnon), Rekeem Harper (Dk. 71 Conor Gallagher), George McEachran, Ian Poveda (Dk. 81 Callum Hudson-Odoi), Daniel Loader (Dk. 46 Gibbs-White), Nya Kirby (Dk. 63 Bukayo Saka), Stephen Walker

Sarı Kart: Dk. 85 Okan Mete Yılmaz (Türkiye)

U19 Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası Eleme Turu aday kadrosunda şu isimler bulunuyor:

Kaleciler:
Berke Özer (Fenerbahçe A.Ş.), Doğukan Özkan (Beşiktaş A.Ş.), Muhammet Taha Tepe (Altınordu A.Ş.)

Defans:
Berkehan Biçer (Altınordu A.Ş.), İsmail Çokçalış (Bursaspor), Muhammet Ömer Çakı (Fenerbahçe A.Ş.), Ogün Çalışkan (Galatasaray), Onur Taha Takır (Altınordu A.Ş.), Şahan Akyüz (Altınordu A.Ş.), Süleyman Luş (Galatasaray A.Ş.)

Orta Saha:
Abdussamed Karnuçu (Galatasaray A.Ş.), Atalay Babacan (Galatasaray A.Ş.), Berkin Taşkın (Altınordu A.Ş.), Bünyamin Balcı (Antalyaspor A.Ş.), Egehan Gök (Altınordu A.Ş.), Erdem Seçgin (Beşiktaş A.Ş.), Okan Mete Yılmaz (VfL Bochum), Recep Gül (Galatasaray A.Ş.), Umut Güneş (VfB Stuttgart), Yunus Akgün (Galatasaray A.Ş.)

Forvet:
Burak Temir (1461 Trabzon), Emre Sabri Aydınel (Borussia Dortmund), Ömer Uzun (VfL Bochum)

Genç Milli Takımlar Sorumlusu: Tolunay Kafkas

Teknik Direktör: Şenol Ustaömer

U19 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 5. Grup Maç Programı:

Tarih - Saat

1. Takım

Skor

2. Takım

Stat / Yer

14.11.2018 - 12:00

İNGİLTERE

4 - 0

MOLDOVA

Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 2, Antalya

14.11.2018 - 17:00

İZLANDA

2 - 1

TÜRKİYE

Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 1, Antalya

17.11.2018 - 12:00

İNGİLTERE

3 - 1

İZLANDA

Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 2, Antalya

17.11.2018 - 17:00

TÜRKİYE

3 - 0

MOLDOVA

Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 1, Antalya

20.11.2018 - 15:00

MOLDOVA

1 - 1

İZLANDA

Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 2, Antalya

20.11.2018 - 15:00

TÜRKİYE

1 - 0

İNGİLTERE

Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 1, Antalya

Puan Durumu:

5. GRUP

O

G

B

M

A

Y

AV

P

1. TÜRKİYE

3

2

0

1

5

2

3

6

2. İNGİLTERE

3

2

0

1

7

2

5

6

3. İZLANDA

3

1

1

1

4

5

-1

4

4. MOLDOVA

3

0

1

2

1

8

-7

1

 

YORUM YAZ