google-site-verification=6so_CuDDWqLzk_4OpBzDnxNgzlwHscvKOOtpRQFEyHA

Irak Türkleri Azerbaycanlı kardeşlerinin yanında!

Antalya’da yaşayan Azerbaycanlılar, Türk ve Türk Dünyası vatandaşları, Irak Türkmenleri, Kırgızlar Ermenistan’ın saldırılarını protesto etti. Azerbaycan Kültür Parkı’nda gerçekleşen protesto gösterilerine Antalya Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği, Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği, Türk Ocakları Antalya Şubesi, Anadolu Hemşeri Dernekleri Platformu (AHDER), Kırgızistan ve Akdeniz Ülkeleri Kadınları ve iş İnsanları Derneği (KIRGIZKADINDER),  Irak Akdeniz ve İslam Ülkeleri İş İnsanları Derneği (IRAK-İŞDER),Tüm Hataylılar ve Hatay Dostları Derneği (TÜMHATAYDER), Antalya İran Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri ve çok sayıda Türk vatandaşı katıldı. Ellerinde Azerbaycan, Türkiye, Irak Türkmenlerinin bayrakları ile Ermeni katliamına karşı sloganlar atan göstericiler daha sonra Antalya Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği öncülüğünde düzenlenen gösteride konuşan Dernek Başkanı Fazıl Orun,” Ermenistan bu davranışıyla  uluslararası hukuk ve pirensiplere aldırmadan Azerbaycan’a karşı işgalcilik politikasını devam ettirmek ve büyütmek niyetini açıkça beyan etmiştir. 1992 Hocalı katliamından bu yana Ermenistan’ın çoluk çocuk demeden yaptığı zulme başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sessiz kalmaması gerektiğini” ifade etti.

Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Sarı ise Ermenistan’ın sivil halka yaptığı saldırıyı kınadıklarına değinerek, “Türk dünyası olarak her zaman Azerbaycan’ın yanındayız. İki devlet tek millet olduğumuz Azerbaycanlı kardeşlerimizin her zaman yanlarındayız” diye konuştu.

Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Kürşat Çavuşoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Burada şunu görüyoruz Ermenistan özellikle yeni çatışma alanları oluşturmak istiyor. Azerbaycan yalnız değildir. Irak Türkleri ve Türk Dünyası Azerbaycan’ın yanındadır. Ermenistan’ın Azerbaycan’ın Tovuz bölgesine gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, ‘Karabağ bizimdir bizim kalacak” Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganlarına devam eden grup sessizce ayrıldı.

Azerbaycan Ermenistan gerginliği

Ermenistan ordusu, 12 Temmuz’da Azerbaycan sınırındaki Tovuz bölgesinde bulunan Azerbaycan mevzilerine top atışı gerçekleştirdi. Saldırı, Azerbaycan ordusunca püskürtüldü ancak Ermeni ordusunun saldırı girişimleri devam etti. Azerbaycan ordusu daha sonra Ermeni mevzilerini vurdu.

CUHA

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  MESKİ Genel Kurulu Bugün

  Hızlı Yorum Yap

  0 0 0 0 0 0
  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  5.574.997

  VAKA

  5.410.554

  İYİLEŞME

  50.821

  ÖLÜM

  164.443

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  193.165.622

  VAKA

  126.882.306

  İYİLEŞME

  4.143.105

  ÖLÜM

  66.283.316

  AKTİF VAKA

  Yazarlar
  Video
  Galeri

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

  ÇUHA – Çukurova Haber Ajansı'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  ÇUHA – Çukurova Haber Ajansı'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

  Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

  Galeri Alanı

  828 x 470