Karalar'ın Provokasyonla Suçladığı Şehit Eşine Harp Malulü Şehitler Derneği, Sahip Çıktı

29.03.2019 - Cuma 16:41

Adana (CUHA) - CHP'li Zeydan Karalar'ın provokasyonla suçladığı şehit eşine Harp Malulü Gaziler Şehitler Dul ve Yetimleri Derneği sahip çıktı.

Harp Malulü Gaziler, Şehitler, Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Mehmet Ali Bakır, CHP'nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın kendisini, “Hendek kazanlarla birliktesiniz” diyerek eleştirdiği için salondan kovduğu şehit eşi Gülcan Demiryürek'e yaptığı basın açıklamasıyla destek oldu.

Bakır, yaptığı açıklamada, 27 Mart Çarşamba günü Karalar tarafından şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen kahvaltı programında yapılan konuşma esnasında, 2016’da Mardin’in Nusaybin ilçesinde şehit olan Uzman Çavuş Kadir Demiryürek’ in acılı eşi Gülcan Demiryürek’ in yaşadığı olayları üzüntü içinde izlediğini belirtti. Yaşanan olayları derin bir üzüntüyle kınadıklarını vurgulayan Bakır, şu ifadeleri kullandı:

“Biz şehit aileleri ve gazileri üzecek her tür yanlış davranışların her ne şekilde olursa olsun her zaman karşısında duracağız. Bu tür olaylar şehadete ermiş şehitlerimizin kemiklerini sızlatıp, bizleri derinden üzerek tekrar tekrar yaralamaktadır. Şehit eşinin her konuda sonuna kadar yanında olacağız. Vatanı, milleti, bayrağı uğrunda şehadete eren şehitlerimizin emanetlerini ve bu uğurda vücutlarının yarısını toprağa gömen kahraman gazilerimizi incitmek hiç kimsenin haddi ve hakkı değildir. Şehit ve gazilerimize yapılan her saygısızlık Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yapılan bir saygısızlık olduğundan dolayı gerekli hukuki sürecin başlatılması gerekmektedir. Bu konu ile ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza talimat vererek gerekli incelemeleri başlatmıştır. Adaletin tecelli edeceğine inancımız tamdır.”

NE OLMUŞTU?

Zeydan Karalar, şehit aileleri için bir otelde kahvaltı düzenledi. Kahvaltıya, 12 Nisan 2016'da Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerin şehit ettiği Uzman Çavuş Kadir Demiryürek'in eşi Gülcan Demiryürek de katıldı. Gülcan Demiryürek, kürsüde konuşma yapan CHP'li Zeydan Karalar'a “Benim eşim, hendek olaylarında şehit oldu. Benim ve başka ailelerin çocukları babasız kaldı. Şu an bu hendek olayını yapanlarla birlikte olmanızı nasıl açıklayacaksınız? Bizi hangi yüzle buraya davet ettiniz?” diye sordu.
Bunun üzerine Zeydan Karalar, “Neden geldin o zaman? Boşver, onlar provokasyon için gelmişler” diye cevap verdi.
Bu sırada şehit eşi Gülcan Demiryürek yuhalanarak salondan çıkartıldı. Karalar'ı savunan partililer de şehit eşine tepki gösterip, “Yuh, edepsiz, ahlaksız” diyerek hakaretlerde bulundu.

YORUM YAZ