Özcan yeniden aday

26.01.2020 - Pazar 14:20

ADANA (CUHA)-  CHP Seyhan İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürütmekte olan Dilek Özcan yeni dönemde yeniden aday olacağını şu sözlerle açıkladı:

Yapacak çok işimiz var!

Rüzgarların daha sert, güneşin daha yakıcı olduğu günler yaşıyoruz. Ekonomik sıkıntılar, sosyal problemler bir yana neredeyse her gün şehit haberleriyle kahroluyoruz. Kadın cinayetlerinin, çocuk tacizlerinin olağan haberler arasında yer almaya başladığı, bir kadın bakanın çocuk tacizleri hakkında " Bir kereden bir şey olmaz " dediği, bir kadın savcının tecavüz mağduru bir kadına " Ben neden tecavüze uğramıyorum?" sorusunu sorma cesareti bulduğu bir anlayışı kabul etmiyoruz!

Ülkemizde kadın cinayetleri son bulsun, çocuk tacizleri yaşanmasın istiyoruz. Ülkemizde çocuğuna süt alamadığı için ya da kışın ısıtacak bir şey bulamadığı için canına kıyan anneler olmamalı diyoruz.  Kadınlarımız aç, sefil, çaresiz kalmamalı, yürekleri şehit eş, evlat, kardeş acılarıyla yanmamalı diyoruz.

Bütün istediğimiz çocuklarımıza güvenli bir gelecek, huzurlu bir yaşam ve tabii ki Atatürk cumhuriyeti ile birlikte kazandığımız hak ve özgürlüklerimiz.  Bu inanç ve kararlılıkla onur ve gururla yürüttüğüm Seyhan İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevime yeniden talibim.  Yapacak çok işimiz var...

Dilek Özcan Kimdir?

12.5.1972 yılında Adana'da doğan Dilek Özcan evli iki çocuk annesi. 1991 yılından beri CHP'de aktif siyaset yapıyor. Seyhan İlçe Kadın Kolu ile İl Kadın Kollarında yöneticilik yapan Dilek Özcan son dönem CHP Seyhan İlçe Kadın Kolu Başkanlığını sürdürmekte.

YORUM YAZ