Sayıştay Müfettişlerinin Dikkatine! Soner Çetin Belediye'nin Parasıyla Seçim Harcaması Yapıyor

10.02.2019 - Pazar 13:18

(CUHA) - CHP’nin Çukurova İlçe Belediye Başkanlığı’na Aday gösterdiği Mevcut Başkan Soner Çetin, seçim harcamalarını belediyenin bütçesinden karşılıyor.

HAZİNEDEN 178 MİLYON 564 BİN TL YARDIM ALDI
Devletin 2019 yılı bütçesinden CHP'ye 178 Milyon 564 Bin TL yardım aktarılırken, Çetin’in reklam tanıtım giderlerini karşılayacak parası yoksa bunu CHP Genel Merkezi’nin hazineden almış olduğu paradan karşılaması gerekirdi. Ancak Çetin bununla da yetinmeyip, gözünü Çukurova Belediyesi'nin bütçesine dikti.

MİLLETİN PARASI İLE KENDİ REKLAMINI YAPIYOR
Çukurova İlçesi’nde yaşayan vatandaşlar su, çevre ve emlak vergisi gibi belediyeye para öderken, karşılığında hizmet alacağını zannetti. Ancak yaklaşan 31 Mart Yerel Seçimler konusunda almış olduğu hizmet sadece Soner Çetin’in reklamı oldu.Yerel Seçimler dolayısıyla vatandaşların cebinden iki defa seçim parası çıktı. Oysa Çukurova Belediyesinin 2019 yılında yapacağı çok daha önemli hizmetleri varken, Belediyenin paraları Çetin’in seçim harcamalarına gitti.

KENDİ İLANINI BELEDİYE TANITIM İLANI GİBİ GÖSTERDİ
Vatandaşların, çocuklarının rızkından keserek, belediyeye ödediği paraları, Soner Çetin Bazı Ulusal ve Yerel gazetelere, aktarırken, son olarak “Çukurova Seninle Güzel Devam Başkan Çukurova Belediye Başkan Adayı” sözlerini eklediği reklamını, “Belediye Tanıtım İlanı” gibi göstererek, Basın İlan Kurumu üzerinden gazetelere Çukurova Belediye Başkanlığı bütçesinden ödeme yaptığı ortaya çıktı.

GARİP GUREBANIN HAKKINI KİM SORACAK
Çetin, reklam ve tanıtım giderlerini devletin ve milletin parasından bol keseden dağıtırken, devletin denetleme kurumlarından olan Sayıştay’ın nasıl bir tavır alacağı merak konusu oldu.

YORUM YAZ