Şehit Metehan İnaltekin'nin Naaşı Memleketi Adana'ya Ugurlandı

10.09.2018 - Pazartesi 09:44
Hakkâri (CUHA)- Yüksekova İlçesi Esendere Mevkii Aslankaraş Hudut Karakolunda malzeme sevki ile görevli olduğu aracın nizamiyeden çıkarken kontrolünü kaybetmesi ve Mori Dere yatağına yuvarlanması sonucu şehit olan Ulaştırma Sözleşmeli Er Metehan İnaltekin için Hakkari'de tören düzenlendi.
Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen törene Vali Cüneyit Orhan Toprak, Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Muammer Alper, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Hakkâri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, polis ve askeri personel katıldı.
Saygı duruşu ile birlikte şehit Ulaştırma Sözleşmeli Er Metehan İnaltekin’in naaşı tören alanına getirilerek özgeçmişi okundu.
Yapılan duanın ardından şehidin naaşı helikopterle Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na gönderilerek buradan da uçakla memleketi Adana’ya uğurlandı.
Etiketler
YORUM YAZ