TFF Plaj Futbolu Ligi finalleri Alanya'da yapılacak

25.09.2018 - Salı 12:30

Antalya (CUHA) - Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belediyeler ile işbirliği içinde düzenlenen 2018- 2019 sezonu Plaj Futbolu Ligi etapları tamamlandı. 14 merkezde düzenlenen etaplara 68 takım ve yaklaşık 1000 sporcu katıldı. Bu sezon yerel etaplara Kocaeli Büyükşehir ile Adilcevaz (Bitlis), Alanya (Antalya), Arsuz (Hatay), Dikili (İzmir), Erciş (Van), Karasu (Sakarya), Karataş (Adana), Manavgat (Antalya), Menderes (İzmir), Seferihisar (İzmir), Selçuk (İzmir), Tepebaşı (Eskişehir) ve 19 Mayıs (Samsun) belediyeleri ev sahipliği yaptı.

Plaj Futbolu Milli Takımına oyuncu havuzu oluşturan bu etaplarda mevcut Plaj Futbolu Milli Takımı oyuncuları da yer aldı. Etap birincilerinin katılımı ile tamamlanacak organizasyonun finalleri, 24- 30 Ekim tarihlerinde Alanya'da gerçekleştirilecek.

23 Ekim tarihinde saat 17.00'de Alanya Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilecek kura çekimi sonrasında 24 Ekim tarihinde eleme turu müsabakaları, 25 - 27 Ekim tarihleri arasında ise grup müsabakaları yapılacak. 1 günlük dinlenmenin ardından 29 Ekim tarihinde oynanacak yarı finaller ve 30 Ekim tarihinde yapılacak üçüncülük ve final karşılaşmaları ile şampiyona sona erecek.

Etiketler
YORUM YAZ