Vali Demirtaş ve Başsavcı Yurdakul’a Açık Mektup.!

04.02.2019 - Pazartesi 20:18

Vicdanın rahat mı.? Hey Soner Çetin.!

(CUHA) - Görevli bir zabıta memurunun neden olduğu dehşet ile gündeme gelen Çukurova Belediyesinde katliamın arkasında bir ihtimal ortaya çıktı.

SKANDALLARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

Soner Çetin Belediye’de 2 kişinin silahla vurularak öldüğü ve bir kişinin ise yaralandığı olayla ilgili olarak, Katliamın çalışanlarının yerlerinin değiştirilmesinden dolayı olayın gerçekleştiğini, ve görev yerlerinin değiştirilmesi katliamı yapan kişinin yaptığı yolsuzluktan dolayı olduğunu söyledi.

ÖLÜMLE SONUÇLANAN OLAY
ÖNLENEBİLİRMİYDİ?

Çukurova Belediyesi´ni silahla basan eski zabıta amiri Ahmet Alptuğ’un görev yaptığı sırada yolsuzluk yaptığı iddiası üzerine görevinden alınarak, başka bir göreve atandığın kendisine aktarıldığını belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’den açıklama bekleniyor.

Zabıta memuru Ahmet Alptuğ’un yolsuzluk üzerine görev yeri değiştirildi ise, bu olay Cumhuriyet Savcılığına bildirildi mi? İdari ve Adli işlem başlatıldı mı? Savcılığa yolsuzluk iddiası bildirilmediyse, ölümle sonuçlanan olayın veballini kim verecek?

Soner Çetin, Ahmet Altuğ'un yolsuzluk söylentilerini 6 ay önce ben de duymuştum. Zabıta müdürümüz de en ufak bir şaibeye geçit vermemek için görev yerini değiştirmiş, demişti.
Peki yolsuzluk yapan bir kişinin görev yeri mi değişir yoksa idari ve adli işlem başlatılıp görevden mi uzaklaştırılır?

Bu sorulara cevap verildiği takdirde, sorumlu basın ilkelerinin gereği olarak, verilen cevapları yayınlayacağımızı bir borç olarak taahhüt ediyoruz.

YORUM YAZ