google-site-verification=6so_CuDDWqLzk_4OpBzDnxNgzlwHscvKOOtpRQFEyHA

Zeydan 1500 Kişiyi Daha İşten Çıkartacak

Milliyetçi Hareket Partisi Adana İşci Komisyonu, MHP MYK Üyesi ve MHP Adana İşçi Hakları Komisyonu Başkanı Av. Uğur Öztürk başkanlığında toplandı. Öztürk, Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan 1500 işçinin daha bayram öncesi işten çıkarılacağı açıkladı.

1500 İşçi Daha İşten Çıkartılacak

Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan 1500 işçinin daha bayram öncesi işten çıkarılacağı bilgilerini çeşitli kaynaklardan aldığını üzüntüyle duyurmak istediğini aktaran, MHP MYK Üyesi ve MHP Adana İşçi Hakları Komisyonu Başkanı Av. Uğur Öztürk, ”Bu konuda Zeydan Karalar’ı uyarıyoruz. Yeter artık. Seçim öncesi Genel Başkanınızla birlikte verdiğiniz namus, şeref sözlerinizi ne zaman hatırlayacaksınız? İş, emek, özgürlük, insan hakları konularını her defasında siyasi jargonunuzda sömürerek dilinizden düşürmeyip göreve geldiğinizde ise ilk iş olarak bu kavramları katletmeniz ve emekçilere bu zulmü reva görmeniz milletimizin gözünden kaçmamaktadır. Bunun siyasi karşılığını önümüzdeki ilk seçimlerde milletimizden alacağınızdan ve sandıkta bunların hesabını vereceğinizden eminiz. Yine de son bir kez uyarmak isteriz; işçilerin ve sözleşmeli memurların ekmeğinden elinizi çekiniz, emek ve alın teri katliamlarına son veriniz. ” dedi.

Bahçeli’den İşçilere Sahip Çıkın Talimatı

CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından hukuka aykırı  bir şekilde  2019 Temmuz ve devamında alın teri dökerek son kuruşuna kadar hak ettikleri üç kuruş kazançları ile evlerine ekmek götürmek dışında bir çaba içinde olmayan binlerce işçinin  tamamen siyasi saiklerle işlerine son verildiği söylene Öztürk, ”MHP  Adana İl başkanı Bünyamin Avcı, MHP MYK üyesi Av. Uğur Öztürk, Adana Milletvekillerimiz Muharrem Varlı ve Ayşe Sibel Ersoy ile İl Yöneticileri acil olarak, MHP  Genel Merkezinde durumu bizzat Sayın  Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye iletmişler ve Sayın  Genel Başkanımızın emirleri doğrultusunda işten çıkarılan mağdur işçilere sahip çıkılarak haklarının hukuki zeminde en güçlü şekilde aranması talimatını almışlardır. Bunun üzerine Hukuk ve Seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan yardımcımız Sayın Feti Yıldız ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sadir Durmaz beyefendilerle koordineli bir çalışma başlatılmıştır. Bu minvalde Hukuk ve Seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan yardımcımız Sayın Feti Yıldız Beyefendi’nin çizdiği çerçevede ve MYK üyemiz Av. Uğur Öztürk Beyefendinin Başkanlığında Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Diren Özgül’ün koordinatörlüğünde İşçi Hakları Komisyonu adı altında hukukçulardan oluşan bir komisyon teşekkül ettirilmiştir. Av. Mücella Kara Av. Gökhan Sizgen, Av. Veysel Susar,  Av. Yılmaz Özkıral,  Av. Osman Olcay, Av. Gökberk Panayır, Av. Tuğberk Kurdaş, Av. Burak Alasya, Av. Doğuhan Doğan, Av. Mert Arıoğlu, Av. Onur Küçükyetim, Av. Kemal Ekmen, Av. Halil Duru, Av. Oğuzhan Başaran gibi değerli hukukçulardan oluşan komisyon Temmuz  2019 tarihi itibari ile çalışmalarına başlamıştır. Yaşanan bu işçi kıyımının başladığı ilk andan bugüne kadar MHP Adana İl Başkanlığımızın uhdesinde Teşkilat disiplinine uygun bir şekilde, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda, süreç tüm titizliğiyle MYK üyemiz Sayın Uğur Öztürk’ün Hukuk Komisyonu başkanlığında, Genel Merkezimizle tam uyum içerisinde yürütülmüştür.” ifadeleri aktarıldı.

(CUHA)

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Van’da Deprem 5.4

  Hızlı Yorum Yap

  0 0 0 0 0 0
  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  202.284

  VAKA

  176.965

  İYİLEŞME

  5.167

  ÖLÜM

  25.319

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  10.763.604

  VAKA

  5.522.094

  İYİLEŞME

  517.667

  ÖLÜM

  5.241.510

  AKTİF VAKA

  Yazarlar
  Video
  Galeri

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

  ÇUHA – Çukurova Haber Ajansı'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  ÇUHA – Çukurova Haber Ajansı'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

  Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

  Galeri Alanı

  828 x 470