google-site-verification=6so_CuDDWqLzk_4OpBzDnxNgzlwHscvKOOtpRQFEyHA

Kuvayi Milliye Şenlikleri ulusal düzeye çıkarılacak

Her yıl 1 Nisan tarihinde Çukurova’nın Örcün Mahallesi’nde gerçekleştirilen Kuvayi Milliye Şenliklerinin ulusal düzeye çıkarılması için komisyon kuruluyor. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in ev sahipliğinde yapılan toplantıda; Örcün’deki şehitliğin yeniden düzenlenmesi ve şenlik alanının genişletilmesine karar verildi.

Adana’da Kuvayi Milliye Hareketinin başladığı yer olarak kabul edilen Örcün Mahallesi’nde her yıl 1 Nisan’da yapılan Kuvayi Milliye Şenliklerinin ulusal düzeye çıkarılması kararı alındı.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay, Kuvayi Milliye Derneği Genel Başkanı İrfan Söker, CHP İl Yöneticisi Nejat Altınok, İlçe Yöneticisi Başer Türken ve Örcün Mahallesi Muhtarı Osman Akkuş ile makamında konuyu görüştü.

Görüşmede Büyükşehir Belediyesi, Çukurova Belediyesi, Çukurova Kaymakamlığı Kuvayi Milliye Derneği, Mahalle Muhtarlığından temsilcilerin bulunduğu bir komisyon kurulması görüşü benimsendi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, oluşturulacak komisyonun Örcün Mahallesi’ndeki şehitliğin yeniden düzenlenmesi ve şenlik alanının genişletilmesi için çalışmalar yapacağını açıkladı. Başkan Soner Çetin, yapılacak çalışmalarla Kuvayi Milliye Şenliklerinin ulusal düzeye çıkarılmasının hedeflendiğini belirtti.

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Muharrem İnce dengeleri bozdu! İşte son anket sonuçları

  Hızlı Yorum Yap

  0 0 0 0 0 0
  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  4.998.089

  VAKA

  4.662.328

  İYİLEŞME

  42.465

  ÖLÜM

  335.761

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  157.006.940

  VAKA

  93.140.114

  İYİLEŞME

  3.272.860

  ÖLÜM

  63.866.826

  AKTİF VAKA

  Yazarlar
  Video
  Galeri

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

  ÇUHA – Çukurova Haber Ajansı'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  ÇUHA – Çukurova Haber Ajansı'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

  Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

  Galeri Alanı

  828 x 470